0536 882 84 01
Oto Kuaför
Oto Kuaför

Oto Kuaför

 

Genel olarak araçların yüzeysel şekilde temizlenmesine oto kuaför işlemleri adı verilmektedir. Bu uygulamada araçların iç aksamına detaylı temizlik yapılmaktadır. Bununla beraber araç üzerinde pasta-cila uygulaması da gerçekleştirilmektedir. Oto bakım yapan firmalarda motoru yıkanır ve parlatıcı ile parlatılmaktadır. Bununla beraber jantları temizlenir ve bu temizlikte genel olarak asit bazlı ürünler kullanılmaktadır. Bu nedenle oto kuaför uygulamalarının her zaman uzman oto kuaförleri tarafından yapılması gerekmektedir.

 

Eğer kaliteli bir markada ve uzmanlar tarafından yapılırsa gerçekten sonuçları aracınızı korumaya yöneliktir. Aracınıza antibakteriyel detaylı temizlik yapılır, aracınızdaki tüm bakteriler tamamen yok edilir. Kumaş aksamlar kumaş koruyucu ürünlerle, deri ve plastik aksamlar ise bu maddelerin özelliklerine göre özel formülüze edilmiş ürünler ile koruma altına alınır.

 

Pasta Cila Nedir?
 

Pasta ve cila uygulamaları birbirini takip eden iki ayrı işlemdir. Pasta, bir tür sıvı zımparalama işlemidir ve otomobil yüzeyindeki boya kaplamasının fiziksel ve kimyasal yöntemlerle inceltilmesini sağlar. Yıkama fırçalarının zamanla yüzeyleri çizmesi, güneş ışınlarının boya rengini matlaştırması ve sürüş anında yol üzerindeki çakıl taşı, kum gibi maddelerin yarattığı tahribat… Aracınızın yüzeyinde bu nedenlerle oluşan çizikler ve küçük deformasyonlar varsa otomobilinizi boyatmak yerine pasta cila uygulaması yaptırabilirsiniz. Pasta işlemi sırasında boyanın üst tabakası inceltilir ve deformasyonlar giderilir. Ayrıca çiziklerin kapatılması da mümkün hale gelir. Pasta cilanın ikinci aşaması olan cila ise otomobil yüzeyine parlaklık verir ve koruma sağlar. Boya yüzeyine uygulanan cila, şeffaf ve ince bir tabaka oluşturarak boyanın daha canlı ve daha parlak görünmesine yardımcı olur.


 

Far Yüzey Temizliği ve Parlatma

 

Otomobil farları çevresel etkenler nedeniyle zamanla tozlanır. Tozlanan farlar aracın dış görünümünü olumsuz etkileyerek aracın daha eski durmasına neden olur. 

 

Otomobil farları zamanla kullanılan malzemenin doğası gereği matlaşabilir ve renk değiştirebilir. Böyle durumlarda aracın yalnızca dış görünümü etkilenmez. Aynı zamanda sürücülerin gece trafiğinde yol görüşünü etkiler. Matlaşan farlar geceleri otomobil kullanan sürücülerin yolu görmesini zorlaştırır. Diğer yandan da iyi ışık vermeyen farlar karşıdan gelen aracın sizi görmesini zorlaştırır. Karşıdan gelen aracın sizi görmemesi kaza riskini arttırır.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014